Pioneers in the industry, we offer ss needle valve, ss needle valve exporter india and buy ss needle valve bulk from India.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 2 inch |
| Size | 1/8" to 2" |
| Pressure | upto 6000 PSI |
| Material | SS304 or SS316 |
| End Connection Type | Threaded |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Port Size | 1 inch |
| Pressure Rating | 6000 psi |
| End Connection | Double Ferrule |
| Material Grade | SS304 |
| Operation | Panel Mount |
| Medium | Water |
| Handle Type | T Handle |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Port Size | 3/4 inch |
| Pressure Rating | 10000 psi |
| End Connection | Double Ferrule |
| Material Grade | SS316L |
| Body Type | Forged Body |
| Operation | Manual |
| Medium | Chemical, Oil, Water, Gas |
| Handle Type | T Handle |
Ayjaz Kadri (Proprietor)
Divine Engineering
2nd Floor, B/205, Nirman Cottage, Yari Road, Versova, Claras College Of Commerce
Mumbai - 400061, Maharashtra, India