Leading Manufacturer of stainless steel flexible hose from Mumbai.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Hose Diameter | 25 mm |
| Hose Length | 3 m |
| Pressure Rating | 40 bar |
| Material Grade | SS304 |
| Hose Type | Braided |
| End Connection | Flanged |
| Braid Type | Single Braid |
| Temperature Range | -80 to 300 C |
| Application | Chemical |
Ayjaz Kadri (Proprietor)
Divine Engineering
2nd Floor, B/205, Nirman Cottage, Yari Road, Versova, Claras College Of Commerce
Mumbai - 400061, Maharashtra, India